Fyzioterapie

Váš pohyb bez bolesti …

Ošetřujeme pacienty
všech zdravotních pojišťoven!

Telefon pro objednání:

+420 723 426 622

Volejte nejlépe od 10 do 13 hodin.
Pokud se nedovoláte, právě pracujeme,
zavoláme Vám co nejdříve zpět.

Metody léčby a cvičení

Měkké techniky, Kinesiotaping, Ltv, Reflexní masáž, Lymfatická masáž, Breussova masáž, Baňkování

Ikona léčba

Nabízíme Vám komplexní odborné vyšetření pohybového aparátu se stanovením diagnózy, krátkodobého a dlouhodobého plánu léčby.

Dále individuální, skupinová i speciální cvičení s instruktáží pacienta i rodinných příslušníků.

Měkké techniky

Jedná se o komplexní diagnostický a léčebný postup, který prostřednictvím práce v oblasti měkkých tkání a kloubů ovlivňuje funkci pohybového aparátu.

Měkké techniky obnovují schopnost měkkých tkání (kůže, podkoží, facií, svalů a jejich úponů) se protahovat a posouvat vůči sobě ve všech vrstvách. Cílem mobilizací je odstranění kloubních blokád a obnovení pohyblivosti kloubů, včetně tzv. kloubní vůle a tím zajištění potřebného rozsahu pohybu.

Měkké techniky

Kinesiotaping (tejpování)

Jedná se o terapii pomocí pružných samolepících pásků aplikovaných na kůži, jež Vás může ochránit před zraněním při sportu nebo pokud již k němu došlo, podpoří proces jeho hojení. Kromě toho se využívá také ke korekci špatného držení těla či ortopedických vad, kam patří například zborcená nožní klenba nebo různé deformity palce.

Nalepením kinesiotapu působíme pomocí jeho tahu na sval a podkoží. Dochází tak k reflexní reakci nervových vláken, cév a lymfatických drah. Dokáže tišit i dlouhotrvající bolest a přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu. Uvolňuje přetížené svaly a měkké tkáně a zároveň zvyšuje napětí oslabených tkání, čímž zvyšuje jejich výkonnost. Stimuluje lymfatický systém a tím snižuje otok měkkých tkání. Pomáhá při zánětlivých stavech pohybového aparátu. Využívá se v terapii dětí i dospělých. Oblíbený je v prevenci a terapii u sportovců pro podporu stability kloubů a podporu svalové koordinace.

Kinesiotaping

Ltv (Léčebná tělesná výchova)

Léčebná tělesná výchova tvoří podstatnou část náplně práce fyzioterapeuta. Na základě vyšetření a zhodnocení stavu pacienta stanoví fyzioterapeut rehabilitační plán. Ten pak realizuje s využitím prostředků pohybové, manuální a fyzikální terapie.

Vlastní cvičení je zaměřeno na správné držení těla, odstranění příčin bolesti zad, terapii poúrazových stavů, léčbu pohybových omezení po cévních mozkových příhodách a zvyšuje celkovou kondici. Součástí léčebné tělesné výchovy je rovněž instruktáž a zácvik nemocného a jeho rodinných příslušníků. Cvičení je individuální nebo skupinové.

Léčebná tělesná výchova

Reflexní masáž

Reflexní masáž je prováděna na zádech, ploskách nohou, krční páteři i dlaních. Je to šetrná a příjemná metoda, jak zprůchodnit tok energií, uvolnit ztuhlé svaly a odstranit blokády.

Reflexní masáž šíje je účinná masáž, která uvolňuje ztuhlou a zablokovanou krční páteř. Působí reflexně na akupunkturní body a na úpony trapézového svalu.

Reflexní masáž zad je stimulace bodů na zádech, bedrech a krku v daných sestavách. Masáží se ovlivňují funkce vnitřních orgánů a má vysoce analgetický účinek. Je výborná při migréně, při dýchacích onemocněních, uvolnění pánevního dna atd.

Reflexní masáž rukou je překvapivě účinná a také velice příjemná. Na rukou se soustředíme hlavně na harmonizaci a zklidnění nebo posílení celého organismu. Lze zde také provádět odblokování páteře nebo ovlivňovat funkce orgánů.

Reflexní masáž

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž, tzv. manuální lymfodrenáž je jemná masážní technika zaměřená na podporu funkce lymfatického systému. Provádí se plošnými kruhovitými a spirálovitými hmaty s pomalou frekvencí a malým tlakem. Jedná se o kúru, která celkově zregeneruje a detoxikuje tělo, zbaví je přebytečné vody a odpadních látek. Pomáhá proti otokům, dokáže podstatně zmírnit v počátečních stádiích i zcela odstanit celulitidu.

Lymfodrenáž působí skvěle i na kvalitu pleti a vlasů, posiluje imunitní systém. Je také ideální jako doplňková péče po liposukcích a při problémech s obezitou a nadváhou.

Lymfatická masáž

Breussova masáž

Breussova masáž je jemná, energetická, strečinková páteřní masáž, která je výborná při bolestivých potížích zad. Masáž byla vyvinuta lidovým léčitelem Rudolfem Breussem.

Jedná se o jemnou masáž páteře, která uvolňuje svalové napětí v této oblasti. Masáž je velmi příjemná a relaxační, svým působením dokonale uvolní svaly v okolí páteře a připraví tělo na odstranění blokád. Významnou příčinou bolestí zad je stres, proto se někdy stává, že se posunuté obratle během masáže zcela bezbolestně vrátí do správné polohy a žádná manipulace již není nutná. Tato masáž příznivě působí i na meziobratlové ploténky, pokud utiskují míšní nerv, dochází k okamžité úlevě.

Breussova masáž

Baňkování

Baňková masáž je metoda stará několik tisíc let. Dokáže účinně ostranit bolesti páteře a pohybového aparátu, zároveň příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku. Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje, vytlačí tlakovou pistolí, což způsobí podtlak. Baňka se poté přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. To způsobí prohřátí a uvolnění organismu. Dojde k urychlení krevního oběhu a tělo začne vylučovat škodliviny.

Základními účinky baňkování jsou odstranění blokád a ztuhlosti svalů, zmírnění bolesti a degenerativních onemocnění kloubů, detoxikace organismu, povzbuzení lymfatického systému, odstranění problémů se zažíváním, přináší výraznou úlevu při dýchacích obtížích (astma), působí proti zánětům.

Baňkování

Možnosti a výhody cvičení

Pravidelné kvalitní cvičení vytváří v těle prostředí na to, aby hlavní klouby a páteř měly ve svalech silnou oporu. Aby tomu tak skutečně bylo, je potřeba, aby měly všechny klouby pokud možno své správné postavení. A zde pomáhá fyzioterapie, která umí klouby narovnat do správné pozice.

Výhoda propojení cvičení a fyzioterapie spočívá v rychlejším postupu budování svalového korzetu. Čím lépe jsou klouby postaveny a čím lépe pracují svaly kolem nich, tím více dochází i k odplavování uloženého „stresu” a k jakémusi očišťování paměti těla. Individuálně si ujasníte správné držení těla při práce vsedě nebo při stoji.

Skupinové cvičení

KDE NÁS NAJDETE?

Nádražní 663, 664 42 Modřice

(areál Kovolitu u nádraží ČD)

GPS: 49°8′1.215″N, 16°36′29.175″E

Možnosti dopravy

Ukázat na mapě

PROVOZNÍ DOBA

Pondělí – Čtvrtek:
7:00–12:00, 13:00–19:00 hodin

Pátek:
7:00–12:00, 13:00–15:00 hodin

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klinika Vital s.r.o.

Štursova 1298/39d
616 00 Brno – Komín

IČ: 292 93 910

 

Telefon:+420 723 426 622

E-mail: rehabilitace [at] klinikavital.cz